sobota 10. októbra 2015

Etwinning stretnutie tímov ČR a SR

Šmálikovci sa dňa 29.9.2015 zúčastnili návštevy eTwinning partnera v ČR. Vstávali sme skoro ráno, aby sme o 5.00 nasadli do autobusu, ktorý smeroval do Frýdku-Místku - časť Lískovec. Napriek skorej rannej hodine v autobuse nikto ani na chvíľku nezaspal. Plní emócií sme očakávali, kedy tam už budeme. V Lískovci sme si v rýchlosti obrzeli školu našich kamarátov a spolu s nimi sme sa vybrali do Ostravy za poznávaním historickej bane Anselm, kde sa ťažilo uhlie od roku 1782 až do roku 1991. Figuríny baníkov v životnej veľkosti nám názorne ukázali za akých podmienok baníci pracovali. Vypočuli sme si aj o ťažkom povolaní - baníckom záchranárstve. Vyskúšali si záchranársky výcvik na cvičnom záchranárskom polygone. Po náročnom tréningu nás čakala jazda na baníckej lokomotíve.

Z hlbín Zeme sme išli rovno na Spanilú jazdu po Slnečnej sústave. Na tomto vesmírnom výlete sme navštívili Slnko, planéty a ich mesiace a obdivovali sme ich krásu a neohrozili nás pritom ani vákuum ani slunečné erupcie, asteroidy, prelety prstencami alebo kozmické žiarenie. 

Unavení, ale plní zážitkov, sme sa vrátili späť a tešíme sa na nový eTwinning projekt, ktorý budeme spolu s našimi teraz už nie úplne virtuálnymi kamarátmi realizovať.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára